Jističe třífázové

Třífázové jističe jsou určeny pro obecné i průmyslové aplikace k osazení do rozvaděče na DIN lištu u rozvodu elektroinstalace na 400V. Jistič zajišťuje v elektrickém obvodu automatické a rychlé odpojení spotřebiče od sítě, dojde-li k překročení povoleného proudu nebo k přetížení a tím ochrání připojený přístroj od poškození.

 

Jističe můžeme rozdělit do třech kategorií dle charakteristiky vypínací zátěže:

Charakteristika jističe typu B: jistič s vypínací charakteristikou B je vhodný především pro domovní instalace, který okamžitě přeruší obvod při 3-5 násobku jmenovitého proudu. Jističe typu B jsou vhodné pro použití k ochraně elektrického vedení pro zásuvkové a světelné obvody v domácnosti i průmyslu.

Charakteristika jističe typu C: jistič s vypínací charakteristikou C okamžitě přeruší obvod při 5-10 násobku jmenovitého proudu. Jističe typu C jsou vhodné k použití pro menší elektromotory, transformátory, větší světelné okruhy či elektrické nářadí.

Charakteristika jističe typu D: jistič s vypínací charakteristikou D okamžitě přeruší obvod při 10-20 násobku jmenovitého proudu. Jističe typu D jsou vhodné k použití pro velké indukční a kapacitní zátěže například v průmyslu.

V nabídce na Palmat.cz naleznete třífázové jističe různých parametrů od 6 A až do 63 A se zkratovou odolností 6 kA nebo 10 kA a s charakteristikou zátěže B, C nebo D od osvědčených výrobců, jako jsou EATON, Noark, Kanlux apod. 

 

 

Nejprodávanější

Stránka 1 z 2 - 42 položek celkem

Další produkty

Stránka 1 z 2 - 42 položek celkem